Birbirinden milyarlarca ışık yılı uzaklıkta olan galaksilerin bulunduğu, büyüklüğünü hayal bile edemediğimiz evrenin içinde bir toz zerresi kadar bile yer kaplamayan bir gezenin üstünde yaşıyoruz. Bildiğimiz tüm savaşlar bu toz zerresi küçüklüğündeki gezegende oluyor. Bu toz zerresi üzerinde sınırlar çiziyor, yasaklar koyuyor, cezalar veriyoruz, acı çekiyor ve de acı çekenlere şahitlik ediyoruz.
Bu toz zerresi üzerinde kendimi ifade yöntemi olarak bir dil seçtim, bu dilin adı fotoğraf. Niyetim, bu dili kullanarak, insanların fark etmedikleri ya da bildikleri ama görmezden geldikleri, yaşadığımız sistemin gerçekliklerine başka bir açıdan tekrar bakılmasını sağlamak. Yaşadığımız gezegen üzerindeki gerçeklikler hayal gücümüzden bile daha fazla çeşitlilik içerdiğinden yalnızca var olanı belgelemek ve o gerçekliğin içinde yaşayanlara tekrar göstermek benim için fotoğrafın şok edici etkisini kullanmak açısından önemlidir. İşlerimde, toplumsal olaylar, iş rutini, kentsel paradokslar, ve son yüzyılda daha da önem kazanan toplumsal hafıza gibi problemler için de fotoğrafın yine şok edici gerçekliğini bir bellek tazeleme yöntemi olarak kullanıyorum.
Group Exhibitions 

2018, "Complex Plane",  Merkur Gallery, Istanbul (Curator: Ipek Yeginsu)

2017, "Helix", A Selection From Yapi Kredi Collections, Istanbul (Curator: Necmi Sönmez)


2016, “Mamut Art Project”, KüçükÇiftlik Park, Istanbul (Jury: Erinç Seymen, Ali Şimşek, Fatoş Üstek, Banu Gündoğdu, Ömer M. Koç)

2014, “Rotary Sanat Contest Exhibition”, Elgiz Contemporary Art Museum, Istanbul (Jury: Ayşegül Sönmez, Başak Şenova, Can Elgiz)

2014, “I am Better Than Tomorrow”, Hayaka Artı Gallery, Istanbul. (Curator: Ferhat Özgür)

2013, “6. Uluslararası Öğrenci Trienali”, Marmara GSF, Acıbadem, Istanbul

2012, “Ünifotofest”, Galata Fotoğrafhanesi, Istanbul
Participated Workshops
2013, Alessio Romenzi, Photojournalism, World Press Photo, Istanbul
2012, Samuel Aranda, Photojournalism, World Press Photo, Istanbul
Back to Top